Zajęcia w pracowni malarstwa i rękodzieła ludowego mają za zadanie kształtować i doskonalić umiejętności uczestników, rozwijać ich kreatywność i pobudzać aktywność twórczą. Uczestnikom zajęć stwarza się odpowiednie warunki umożliwiające zapoznanie się z różnymi ciekawymi technikami z zakresu malarstwa oraz rękodzieła ludowego.

Uczestnicy pracowni malarskiej

W pracowni powstają prace malarskie w technice deprej, akrylowej, akwarelowej, gwasz, pasteli suchej i olejnej. Praktykuje się również rysunek w ołówku, sepi, sangwinie, węglu i piórkiem, a także grafikę.

Zajęcia w pracowni prowadzone są według programu indywidualnego utworzonego pod kątem potrzeb oraz indywidualnych predyspozycji twórczych. Uczestnicy mają na swoim kącie wiele osiągnięć takich jak: wystawy indywidualne i zbiorowe, nagrody i wyróżnienia. Aktualnie biorą udział w różnych konkursach i plenerach malarskich oraz wszelkiego rodzaju imprezach promujących twórczość osób niepełnosprawnych.

Autor - twórca przedstawia obraz

Dzięki pracowni malarskiej rozpoczęła się dla wielu uczestników przygoda z malarstwem, mają warunki i środki by móc się rozwijać. Tworzenie prac i odkrywanie samych siebie daje uczestnikom wiele satysfakcji i radości, a uczestnictwo w wystawach rozwija wyobraźnię i wnosi duży wkład w wykonanie estetyczne.

Pracownia malarstwa i rękodzieła ludowego

Darowizny

Uprzejmie informujemy, że przy Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi "Razem Lepiej", którego jednym z działań statutowych jest wspieranie mieszkańców DPS. Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć działalność Stowarzyszenia 1% podatku dochodowego prosimy w pisanie w deklaracji rocznej (PIT-36, PIT-37, PIT-38)

KRS 0000138075

 Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie będzie wdzięczny również za wszelkie darowizny finansowe, które można wpłacać na konto:

 

60 9042 0003 0000 1775 2000 0010

Bank Spółdzielczy MAZOWSZE